fbpx
Nalewak do piwa wesele

Piwo na weselu – czy to dobry pomysł?

Co się pije na weselu, czyli polskie zwyczaje alkoholowe

Tradycyjne polskie wesele nieodłącznie kojarzy się ze wznoszeniem toastów. Zawsze znajdziemy powód do uczczenia kieliszkiem… no właśnie czego? Oprócz eleganckiego szampana na wejściu, najczęściej królującym trunkiem jest czysta wódka. Coraz częściej jednak widać na weselu panie i panów z lampką wina czy eleganckim drinkiem w ręce. Nie dziwi też whisky lub inne kolorowe alkohole, które najczęściej można znaleźć na osobnym stoliku z alkoholami. Jednak nie wszyscy goście mogą lub chcą spożywać mocny alkohol – dlatego coraz chętniej na takich stolikach serwowane jest piwo. Wiele osób zastanawia się – czy piwo na weselu do dobry pomysł? O tym poniżej.

Piwo oferta weselna
Toast za zdrowie Pary Młodej można również wznieść szklanką wybornego piwa!

Czy piwo na weselu to dobry pomysł?

Dla mnie to pytanie retoryczne. Wszak piwo to szlachetny trunek z wieloletnią tradycją i branża ta cały czas się rozwija. Piwo jako alkohol (zazwyczaj) niskoprocentowy idealnie sprawdza się na rozpoczęcie imprezy i orzeźwia w ciepłe dni. Poza tym, jak wcześniej wspomniano – nie każdy może lub chce pić wysokie procenty. A bogactwo piwnych smaków jest naprawdę wielkie! Coraz chętniej sięgamy po wyroby rzemieślnicze/kraftowe – które oferują zdecydowanie wyższą jakość niż piwo koncernowe. Dzięki odpowiednim doborze piwa na weselu można zaserwować gościom nie lada rarytas. Piwo na weselu to BARDZO DOBRY POMYSŁ!

Jakie piwo na weselu?

To zależy od uznania i gustu, jednak jeśli samemu nie jest się zainteresowanym w temacie piwa – dobrze zasięgnąć rady u kogoś, kto jest dystrybutorem piwa – taka osoba z doświadczenia może polecić jakie menu piwne skomponować. Jeśli wesele jest organizowane latem – przy wysokich temperaturach – warto zaserwować piwo lekkie, orzeźwiające i niskoalkoholowe – np. pils, a dla osób preferujących bardziej wyrazisty smak – lekkie odmiany piw górnej fermentacji (czyli Ale). Jesienią i zimą można dodać do menu piwa ciemniejsze, lecz niezbyt nachalne jak np. Koźlak. Oczywistym wyborem jest lager, który jest najbardziej powszechnym gatunkiem. Dla fanów piwnej rewolucji – warto zaserwować takie gatunki takie jak IPA lub APA. Gdy piwo jest świeże i dobrej jakości – smakiem przewyższa swoich koncernowych konkurentów.

Weselne etykiety – jak zaskoczyć gości

Wszystko smakuje lepiej, gdy jest odpowiednio podane – tak też jest z piwem. Kto nie skusi się na butelkę piwa, gdy jest ono specjalnie przygotowanym Piwem Weselnym? Zobaczcie sami, jak elegancko może wyglądać piwo na weselnym stoliku z alkoholami lub barze.

Piwo weselne Fantazja
Piwo na weselu Patrycji i Krzyśka z ich podobiznami
piwo weselne Dawid
piwo weselne Pana Młodego…
piwo weselne Ania
… i Pani Młodej

Skąd wziąć piwo weselne?

Oferujemy rzemieślnicze piwa z małych, regionalnych browarów, które wytwarzają swoje piwo z naturalnych składników, a proces warzenia i leżakowania piwa nie jest wspomagany temperaturowo. Najlepszej jakości piwo – podane w eleganckich, weselnych etykietach (które dodatkowo można spersonalizować!) to nowość na polskim rynku weselnym. Czy ten trend się przyjmie? Spożycie piwa w Polsce rośnie i coraz częściej sięgamy po wyroby regionalnych i rzemieślniczych browarów – więc wszystko wskazuje na to, że wkrótce butelki PIWA WESELNEGO coraz częściej będą gościć na weselnych stołach!